Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry, do Síně slávy byl uveden Vojtěch Červínek! 

Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023, kteří v průběhu slavnostního večera převzali z rukou prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou a jejich jména byla vyryta do podstavce obřího poháru, který už nese jména výherců všech předchozích deseti ročníků.

V průběhu večera byly uděleny i další ceny, vyhlášen byl trenér, objev a tým roku 2023 a do Síně slávy Pražského MTB poháru byl slavnostně uveden legendární závodník a později trenér české cyklokrosové i silniční reprezentace Vojtěch Červínek.   

V rámci večera pořadatelé rovněž vyhlásili „Osobnosti pražské cyklistiky za rok 2023“ a dlouholetému trenérovi a činovníkovi Antonínovi Eisovi udělili cenu za mimořádný přínos pro pražskou cyklistiku.   

Během několika málo dnů od rozeslání oficiálních pozvánek k účasti na Slavnostním večeru ŠKODA Pražského MTB poháru 2023 měli pořadatelé potvrzenou účast téměř všech medailistů a čestných hostů a tomu odpovídala i skutečnost. Sál kbelského Music klubu Lidového domu doslova praskal ve švech. Vítězné trojice 23 věkových kategorií, které v celoročním seriálu olympijského cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, závodí,  pak v průběhu večera převzali z rukou prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou a ceny od generálních partnerů soutěže, společností Nutrend a Specialized. 

Vítězové jednotlivých kategorií si navíc ze Kbel odvážejí i dres ze speciální edice věnovaný dalším z významných partnerů soutěže, firmou Sýkora sportswear. 

Zájem diváků zaslouženě sklidil „fotofilm“ fotografa Pavla Křikavy, který sestavil ze 3000 fotografií pořízených v průběhu jednotlivých závodů ročníku 2023. Snímek zachycující samotné závody, ale i zázemí, emoce a další zajímavé momenty soutěže, která se pyšní startovním polem jezdců z celé republiky i ze zahraničí, doprovázely úryvky hudby typické pro celý pohár.     

.

V průběhu večera byly uděleny i další ceny, typické pro ŠKODA Pražský MTB pohár. Z rukou členů Síně slávy, legendárního trenéra Pavla Vršeckého a vicemistra světa Miloslava Kvasničky převzali postupně ocenění  

„Trenér roku“ úspěšný kouč týmu Jaroslav Kulhavý Cycling Team, Jan Hlásecký, „Objevem roku“ se stala talentovaná Pavlína Kejzlarová z týmu Author Team Stupno a tento tým slavil také prestižní titul „Tým roku“.

V příjemné atmosféře pak předal moderátor večera Jiří Ježek svůj mikrofon dalšímu členovi Síně slávy, legendárnímu komentátorovi Jindrovi Pulmanovi, který slavnostně uvedl do Síně slávy ŠKODA Pražského MTB poháru vynikajícího českého reprezentanta v cyklokrosu a poté i úspěšného trenéra cyklokrosové a silniční reprezentace, Vojtěcha Červínka.

Síň slávy ŠKODA Pražského MTB poháru tedy má po letošní sezóně tuto hvězdnou podobu:

2016: Pavel Vršecký, legendární trenér  

2017: Bohunka Lomová, mnohonásobná mistryně světa 

2018: Miloslav Kvasnička, cyklokrosař, majitel cenných kovů z MS

2019: Jindřich Pulman, legendární cyklistický komentátor s nezaměnitelným hlasem

2020: Jiří Ježek, paralympijský vítěz a mistr světa 

2021: Cyril Schejbal, respektovaný trenér pražské Dukly a mládeže, uznávaný funkcionář a celoživotní propagátor cyklistiky 

2022: Jaroslav Kulhavý, olympijský vítěz, mistr světa a Evropy

2023: Vojtěch Červínek, český reprezentant a později mimořádně úspěšný trenér české cyklokrosové a silniční reprezentace

Prezidenta Českého svazu cyklistiky Petra Marka poté vystřídal na pódiu Viceprezident svazu a předseda Pražského cyklistického svazu, David Průša, který postupně dekoroval „Osobnosti Pražské cyklistiky za rok 2023“.

Významné ocenění převzali se společně i se svými trenéry:

BMX:                    Marek Neužil (TJ Slovan Bohnice), trenér Lukáš Tamme

Cyklokros:           Jakub Kuba (DUKLA Praha), trenér František Trkal 

Dráha:                  Adéla Marková (DUKLA Praha), trenér Lukáš Thun  

Para cyklistika:  Patrik Jahoda (NUTREND Specialized Racing), trenér Richard Jahoda 

MTB:                    Ondřej Novotný (NUTREND Specialized Racing), trenér Jiří Štěpáník 

Sálovka:               Julie Tůmová, Hana Cikánková (TJ Pankrác), trenér Jan Řasa

Silnice:                 Tým juniorů Dukly Praha – Adam Bradáč, Jakub Kuba, Kristián Vavro a Matyáš Muroň, trenér František Trkal

Ocenění za dlouhodobý přínos pro Pražskou cyklistiku: Antonín Eis 

Foto: Pavel Křikava

TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2024 

sobota   6. dubna  XCC    Traily Motol             Velká cena NUTREND SPECIALIZED

neděle   7. dubna  XCO   Traily Motol             Velká cena ŠKODA AUTO  

sobota 27. dubna XCO    Bike Arena Zličín     Velká cena Café Calabrone  

neděle 28. dubna XCO    Bike Arena Zličín     O pohár MČ Praha Zličín 

středa 1. května   XCO    Kbely                          KNAUF Velká cena MČ Praha Kbely 

neděle 8. září        XCO    Libuš                          O pohár MČ Praha Libuš