ŠKODA Pražský MTB pohár se připravuje na finálový závod v Libuši!   

Tradiční závod v pražské Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“ určí celkové vítěze a majitele unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou jedenáctého ročníku volnočasového seriálu horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, ŠKODA Pražský MTB pohár.

Přírodní bikový okruh podél potoka Písnice bude dějištěm finálového závodu ŠKODA Pražského MTB poháru, který rozhodne o celkových vítězích ve všech 24 vypsaných kategoriích, včetně prestižní soutěže týmů. 

Trať v Libuši je celoročně udržovaná a využívaná díky týmu SK VELO Praha, vedeného Karlem Kubínem a tento tým je také pořadatelem finálového závodu. Nádherné, divoké údolí libušského potoka neznalého návštěvníka nutí k zamyšlení, zda se opravdu nachází v metropoli hlavního města. Bikový okruh kopíruje lesní pěšiny a cesty, využívá členitý terén a obsahuje vše, co činí MTB tak vyhledávanou a atraktivní disciplínou: traily v lesních pasážích, náročný výjezd, adrenalinový sjezd i úseky, kde mohou jezdci „založit“ a upřednostnit své tempařské vlastnosti.   

Foto: Pavel Křikava

„Trať zůstává ve většině stejná s minulými ročníky“ informuje ředitel závodu Karel Kubín. „Ovšem mění se díky své přírodnosti, tak jak pracuje sama příroda, takže obsahuje celou řadu úseků, zatáček a nerovností, které budou pro jezdce novinkou. Cíleně jsme upravili okruh žákovských kategorií, který je delší, techničtější a závod žáků tak bude spravedlivější i divácky zajímavějšíPro jezdce starších kategorií pak máme připravenou volbu přejezdu potoka, kde mohou volit brod nebo lávku“ doplňuje Karel Kubín.      

Foto: Pavel Křikava

Finálový závod slibuje atraktivní podívanou, jezdce v jednotlivých kategoriích dělí jenom minimální bodové rozdíly, vše je otevřené a o celkových vítězích rozhodne skutečně momentální forma, připravenost a zvládnutí finálového závodu. 

To samé se týká sledované soutěže v kategorii týmů. O pouhý bod vede soutěž pražský Rexonic před silnými mládežnickými celky Author Team Stupno a Cycling Academy Tábor. Ovšem minimální bodová ztráta dělí i řadu dalších celků a z minulosti víme, že favorizované kluby většinou nedokázaly udržet své vedení a v emotivní atmosféře a psychickém tlaku finálového závodu podlehly svým soupeřům.    

Foto: Pavel Křikava

Zázemí závodů v Libuši – Písnici nedisponuje prostorem, který by dokázal akceptovat požadavky vysoké návštěvnosti, kterou Pražský MTB pohár ve své současné podobě má. Veškeré zázemí je rozdělené do mnoha menších prostorů a parkovacích míst v obci Písnice, pro parkování závodníků je vyčleněné parkoviště u základní školy v ulici Ladislava Coňka. Pořadatelé v této souvislosti prosí a žádá všechny návštěvníky a týmy o ukázněnost a důsledné respektování pokynů pořadatelů, pořadatelské služby a policie. 

Organizátoři Pražského MTB poháru pak s velkým respektem děkují obyvatelům Libuše a Písnice za toleranci vůči souvisejícím opatřením a velmi si váží dlouhodobého sportovního nadšení, které tyto krásné a sympatické městské části mají.  

Foto: Pavel Křikava

Trénink na trati: sobota po celý den    

Rezervace týmového prostoru: info@skvelopraha.cz

Registrace pouze online do pátku 1.9. (!!!) ZDE

Propozice ZDE

Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE

Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru soutěž týmů ZDE