ŠKODA Pražský MTB pohár pokračoval v Lesoparku Letňany druhým kolem!

Druhým kolem pokračoval volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB v areálu trailů Lesoparku Letňany. V hlavním závodě žen a mužů slavili vítězství Jana Czeczinkarová (Berria Vittoria Factory Team) a Petr Šich (Superior Riders).

Závod byl zároveň vypsán jako Mistrovství Prahy pro kategorie žáků, kadetů a juniorů a ve vloženém závodě se uskutečnilo také Mistrovství České republiky neslyšících cyklistů. 

Slunečný jarní den vítal účastníky druhého kola ŠKODA Pražského MTB poháru v lokalitě Lesoparku Letňany. Pořadatelský tým Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou připravil ve spolupráci s Městskými částmi Kbely a Letňany tradiční trať na „Pahorku“, který je bohužel jediným oficiálně vybudovaným trailovým areálem pro širokou komunitu bikerů v Praze, což je zoufale málo, když uvážíme, jak početná je cyklistická základna našeho hlavního města. 

Pořadatelský tým ŠKODA Pražského MTB poháru zvolil pro druhý závod netradiční závodní den – sváteční pondělí. Důvodem byla snaha vyhnout se termínovým kolizím v přeplněném kalendáři MTB a zároveň i ve spolupráci s pořadateli Českého MTB poháru navázat na pohárový závod v Městě Touškově a prodloužit tak závodní víkend v dostupné vzdálenosti bikerům z celé naší republiky i ze zahraničí, což se podařilo. 

Od časného dopoledne se na závodní čáru stavěli závodníci všech věkových kategoriích a v cíli se shodně netajili svým vyčerpáním a překvapením z obtížnosti zdánlivě jednoduchého okruhu. Krátká, prudká stoupání a časté změny směru činí z trati v Letňanech velmi obtížnou záležitost, pokud trať jezdec absolvuje v závodním tempu. V hlavním závodě žen a mužů se s nástrahami nejlépe vypořádali česká reprezentantka a úřadující Mistryně republiky Jana Czeczinkarová a Petr Šich.   

Prestižní souboje pak sváděli žáci, kadeti a junioři pražských klubů o tituly Mistrů Prahy a unikátní dres do sbírek svých úspěchů.

Dramatickým způsobem se vyvíjí soutěž týmů. S jednobodovými odstupy jsou za sebou seřazeny silné celky: Author Team Stupno, Rexonix Racing Team, Expres cz Tufo Team Kolín a Adastra Cycling Team.

Vložené Mistrovství republiky neslyšících ovládnul český reprezentant Jan Čapek (SK SKIVELO neslyšících Olomouc) před oddílovými kolegy, Pavlem Pastrnkem a Františkem Kocourkem.  

ŠKODA Pražský MTB pohár bude pokračovat třetím a čtvrtým kolem na Zličíně 3. a 4. června. Sobotní závod bude vypsán jako Akademické Mistrovství České republiky. 

Výsledky 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE

Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE

Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru soutěž týmů ZDE

TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023 

• neděle 19.března    Motol            Velká cena NUTREND SPECIALIZED 

• pondělí 1.května     Kbely             Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy, MČR neslyšících cyklistů 

• sobota 3.června      Zličín              Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR

• neděle 4.června      Zličín              O pohár starostky MČ Praha Zličín 

• neděle 3.září           Libuš               O pohár MČ Praha Libuš