ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje mistrovským závodem ve Kbelích!

V pondělí 1. května pokračuje volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB pohár druhým závodem ve Kbelích. 

Závod je zároveň vypsán jako Mistrovství Prahy a ve vloženém závodě se uskuteční také Mistrovství České republiky neslyšících cyklistů. 

Zatímco českým bikovým světem stále ještě doznívají prožité křivdy přemotivovaných doprovodů některých jezdců nad rozbahněnými jarními závody, drtivá většina závodníků nepříznivé počasí této sezóny vůbec neřeší a s nadšením se pouští do dalších deštivých soubojů v množství podniků, které český i evropský kalendář horských kol nabízí. 

Nezvyklý závodní den – pondělí, zvolili pro svůj druhý závod pořadatelé jednoho z nejnavštěvovanějších českých bikových seriálů, ŠKODA Pražského MTB poháru. Důvodem je především snaha co nejvíce eliminovat termínové kolize s dalšími závody. Pohled do plnících se startovních listin napovídá, že tento krok byl správný a po rekordně obsazeném březnovém závodě v Motole, čeká účastnický rekord pravděpodobně i pražské Kbely. 

Kbelský areál disponuje rozlehlou plochou pro zázemí závodu, týmové stání i parkoviště.  Foto: www.prahamtb.cz

Není divu, protože kbelský závod nebude pouze bojem o unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou pro ty nejlepší v celkovém pořadí celoroční soutěže. Závod ve Kbelích bude zároveň i Mistrovstvím Prahy pro kategorie žáci, kadeti a junioři.  

Jakýkoliv mistrovský závod je vždy sledovanou událostí a o Mistrovství Prahy toto platí dvojnásobně. Vždyť Pražský cyklistický svaz je v počtu registrovaných členů vůbec nejpočetnějším českým krajem a této základně odpovídá i vysoká kvalita jezdců.  

Novopečení Mistři Prahy obdrží mimo dalších cen i tradiční mistrovské dresy, které pro Pražský MTB pohár vyrábí dodavatel špičkového profesionálního i volnočasového cyklistického oblečení a dlouhodobý, významný partner ŠKODA Pražského MTB poháru, společnost Sýkora sportswear.

Dres Mistra Prahy pro rok 2023  

Kbelský závod bude ale hostitelem ještě jednoho mistrovského závodu. Pořadatelé ŠKODA Pražského MTB poháru jsou dlouhodobě hrdým pořadatelem Mistrovstvím České republiky pro neslyšící cyklisty. Komunita cyklistů se sluchovým handicapem má v České republice dlouhou a velmi úspěšnou tradici ověnčenou mnoha tituly ze světových závodů nejvyšší úrovně, včetně medailistů mistrovství světa a Evropy a zaslouží si právem respekt a úctu sportovní veřejnosti.  

Pořadatelský tým nadšenců z klubu Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou postavil trať podobnou s minulými ročníky, zasazenou do trailů lesoparku Letňany. „Okruh vede tradičním směrem i traily, které jezdci znají z minulých ročníků. Stále ale pracujeme na vylepšování trailů, klopených zatáček i technických sekcí. Trať bude připravená k tréninku v neděli 30. dubna od 14:00 hodin.“ upřesňuje ředitel závodu a zároveň i vynikající jezdec kategorie „Supermasters“ Míra Svoboda.   

Trať ve Kbelích je pravým opakem té motolské na které se uskutečnil úvodní pohárový podnik. Nedisponuje dlouhým stoupáním a složitými sjezdy, má spíše bikově – cyklokrosový charakter s prudkými výjezdy a častou změnou směru a právě toto z ní činí, v případě závodního tempa, náročnou záležitost a kbelský závod tak z důvodu kvalitního tréninku vyhledávají i specialisté cyklokrosaři a silničáři.   

Ředitel kbelského závodu a zároveň závodník kategorie „Supermasters“ Miroslav Svoboda na „své“ trati objektivem Barbory Klap

Propozice 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE

Přihlášky k závodu ZDE

Průběžné pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru včetně soutěže týmů ZDE

TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023 

• neděle 19.března    Motol            Velká cena NUTREND SPECIALIZED 

• pondělí 1.května     Kbely             Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy, MČR neslyšících cyklistů 

• sobota 3.června      Zličín              Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR

• neděle 4.června      Zličín              O pohár starostky MČ Praha Zličín 

• neděle 3.září           Libuš               O pohár MČ Praha Libuš