Sauronovu kostku přinese Ježíšek!

COVID 19 bohužel stále drží „právo veta“ nad pořádáním sportovních a společenských akcí a ovlivňuje náš život. Tak tomu je i v případě slavnostního vyhlášení ŠKODA Pražského MTB poháru, které je nedílnou součástí seriálu horských kol v olympijském cross – country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. S ohledem na aktuální, zhoršenou situaci pandemie a prognózu pro nejbližší období se pořadatelé soutěže rozhodli slavnostní večer v roce 2021 neuspořádat a atypické poháry s pražskou dlažební kostkou dostanou medailisté v dárkovém balíčku před vánočními svátky.  

Symbolem Pražského MTB poháru je od jeho počátku žulová kostka, charakteristická pro pražskou dlažbu, která je zasazená do každého poháru. V posledních letech začali pořadatelé poháry stylizovat do hlavní události daného roku. Například v roce 2018 byl zaznamenán více než dvojnásobný nárůst startujících ve všech kategoriích a tuto skutečnost vzdáleně symbolizuje jednoduše řešený pohár s názvem „Biker“. V roce 2019 byl pohár vyvedený do podoby olympijské pochodně v očekávání olympiády v Tokiu a rok 2020 symbolizovala „Kostka v kleci“, která připomíná těžké období pandemie. 

A co inspirovalo pořadatelský tým v ročníku 2021 při tvorbě poháru, který dostal jméno „Sauronova kostka“? Předlohou se stalo „Sauronovo oko“ a „Sauronova věž“. Bájný symbol zla z legendárního díla Johna Ronalda Reuela Tolkiena „Pán prstenů“ symbolizuje v „Sauronově kostce“ všudypřítomné nebezpečí, obavy a pocitovou temnotu způsobenou pandemií, která je stále v pozadí všech sportovních událostí, pražskou soutěž, které se v roce 2021 zúčastnilo přes 2000 aktivních sportovců,nevyjímaje.

Unikátní pohár ale není všechno, co závodníci, kteří se v sezóně 2021 umístili v celkovém pořadí na prvních třech místech, naleznou v dárkovém balíčku. 

Vítězové jednotlivých kategorií obdrží prestižní dres celkového vítěze od společnosti Sýkora Sportswear, který zarámovaný či v jiné podobě zdobí Síň slávy už 216 bikerů v devítileté historii seriálu. 

Samozřejmostí budou praktické a užitečné ceny od generálních partnerů poháru NUTREND a SPECIALIZED. Společnost Velocentrum Voleský přidá do balíčku poukaz na slevu 25% při nákupu doplňků značky SPECIALIZED v některé ze svých prodejen.           

Termíny Pražského MTB poháru 2022:

neděle 20. března         Motol

sobota 16. dubna          Kbely – Mistrovství Prahy

sobota 30. dubna          Zličín I.

neděle   1. května         Zličín II.

neděle 11. září               Libuš

neděle 25. září               Motol – Akademické MČR