Termíny Pražského MTB poháru 2022!

Pořadatelé Pražského MTB poháru zveřejnili termíny soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem.

Součástí seriálu bude i tradiční Mistrovství Prahy horských kol a závod Akademického Mistrovství České republiky horských kol.

Do svého jubilejního desátého ročníku vstoupí v roce 2022 Pražský MTB pohár v olympijském cross country. Původně regionální, pražská soutěž se postupně stala celorepublikovou záležitostí, které se každoročně účastní více než dva tisíce cyklistů.

Vzhledem k vysokému počtu startujících dětí se Pražský MTB pohár stal jakousi náborovou soutěží začínajících cyklistů a je zajímavé, že celá řada současných českých reprezentantů zahájila svou kariéru právě na této soutěži startem v některé z dětských kategorií.  

I v roce 2022 se bude v Praze závodit na okruzích, které pořadatelé na své vlastní náklady, případně s podporou svých klubů udržují a budují, tak aby byly celoročně přístupné k volnočasovému ježdění i k organizovanému tréninku.

Okruhy na Zličíně, v lesoparku Letňany či v Libuši v údolí písnického potoka každý den navštíví řada cyklistů a stavitelé tratí se snaží pro každý závod začlenit nové sekce aby závody byly pro závodníky stále nové a zajímavé.   

Novinkou kalendáře se v minulém roce stala lokalita v Motole, která už nyní má parametry pro závod UCI. Právě motolská trať, která během podzimu a zimy dozná mnoha dalších změn včetně vybudování nových trailů bude zahajovat i ukončovat seriál Pražského MTB poháru 2022.

Druhý závod ve Kbelích bude zároveň i bojem o tituly Mistrů Prahy, kde si vítězové dojedou nejenom pro tradiční pražské medaile, ale i dresy v pražských barvách se žlutým a červeným pruhem na hrudi od společnosti Sýkora Sportswear.

Závodní víkend na Zličíně slibuje i v roce 2022 bikový unikát, se kterým je zličínská trať záměrně stavěna, kdy se nedělní závod jede v protisměru sobotního okruhu.   

Libuš představuje bikovou klasiku v členitém údolí písnického potoka, na přírodní trati s celou řadou technických prvků.

Součástí závěrečného podniku v Motole bude Akademické Mistrovství České republiky, které se díky velkému počtu studentů, kteří jsou zároveň i českými reprezentanty stává velmi prestižní záležitostí.

Pražský MTB pohár 2022:

neděle 20. března         Motol I.

sobota 16. dubna          Kbely + Mistrovství Prahy

sobota 30. dubna          Zličín I.

neděle   1. května         Zličín II.

neděle 11. září               Libuš

neděle 25. září               Motol II. + Akademické MČR