Biková sezóna končí – startuje finálový víkend Pražského MTB poháru!

Sezóna horských kol 2021 finišuje a ke svému vyvrcholení směřuje i seriál v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů – ŠKODA Pražský MTB pohár, který se o tomto víkendu připravuje na finálový víkend ve Kbelích a Libuši.

V lesoparku Letňany a na přírodní trati v Libuši se uskuteční šestý a sedmý závod ŠKODA Pražského MTB poháru ročníku 2021, které rozhodnou o celkových vítězích a zároveň držitelích originálních pohárů s pražskou dlažební kostkou, které od počátku charakterizují pražský seriál horských kol. I v letošním roce bude pohár pro vítěze unikátním dílem, které symbolizuje aktuální dění v cyklistice a sportu obecně. V roce 2019 byl pohár s pražskou dlažební kostkou vyhotoven do podoby olympijské pochodně ve vztahu k blížícím se olympijským hrám v Tokiu, ročník 2020 zase přibližovala „kostka v kleci“ umělecky ztvárňující sport a lidstvo čelící pandemii koronaviru. Jaký motiv zvolili pořadatelé soutěže pro rok 2021 zatím ponecháme v tajnosti. Jisté ale je, že o ojedinělé trofeje i o pořadí na dalších místech celkového pořadí budou svedeny dramatické souboje ve všech vypsaných kategoriích, včetně prestižní soutěže týmů, což dokládají jen minimální bodové rozdíly mezi jednotlivými jezdci před závěrečnými závody.      

Metorologové slibují Praze na blížící se víkend krásné počasí babího léta s teplotami kolem 21 stupňů. Využijte nabídky a přijeďte do Kbel a Libuše závodit, nejlépe s celou rodinou. Online registrace k závodu je otevřená do pátku.

Trénink na tratích ve Kbelích a Libuši bude přístupný v pátek 23. září od 17 hodin, v Libuši navíc i v sobotu od 15 hodin.

Celkové pořadí po 5. kolech ZDE

Registrace k závodům Kbely a Libuš ZDE

Propozice 6. závod Kbely: ZDE Propozice 7. závod Libuš:  ZDE