Akademickými Mistry České republiky jsou Sásková a Průdek!

Akademickými Mistry České republiky v olympijském cross country se pro rok 2020 stali jezdci Tereza Sásková a Matěj Průdek!
 
Akademický národní šampionát v olympijském cross country se uskutečnil v rámci finálového závodu ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v Praze Libuši.
Na přírodní hravé a fyzicky náročné trati se nejvíce dařilo úspěšným reprezentantům České republiky, Tereze Sáskové (Vysoká škola finanční a správní/ROUVY Specialized Cycling Team) a Matějovi Průdkovi (Masarykova univerzita/Multicraft MTB Team).

Tereza Sásková vybojovala mistrovský trikot díky bezchybné jízdě a konstantnímu, velmi vysokému tempu, které se jí dařilo udržet po celý závod.  Na stupně vítězů Terezu doprovodily, po velmi dobrých výkonech, Veronika Kubínová (Západočeská univerzita v Plzni/MS Bike Academy) a Denisa Knapková (Univerzita Palackého Olomouc/OPLT Cycling).

Souboj mužů o akademický titul nabídnul opravdovou bitvu. Až do půlky závodu se na čele pohybovala velmi rychle jedoucí skupina šesti jezdců se všemi favority. Matěj Průdek rozhodnul závod výborně načasovaným nástupem v náročném výjezdu, kde se mu podařilo získat náskok na své hlavní soupeře z Vysoké školy ekonomické v Praze, Samuela Jirouše a Jaromíra Skálu (oba ROUVY Specialized Cycling Team), který poté udržel až do cíle.

Výsledky: Muži:

  1. Průdek
Matěj 1997 Masarykova univerzita Multicraft MTB team
  1. Jirouš
Samuel 2000 Vysoká škola ekonomická v Praze ROUVY Specialized cycling team
  1. Skála
Jaromír 1998 Vysoká škola ekonomická v Praze ROUVY Specialized cycling team

Ženy:

  1. Sásková
Tereza 2000 Vysoká škola finanční a správní ROUVY Specialized cycling team
  1. Kubínová
Veronika 1997 Západočeská univerzita v Plzni MS Bike Academy Racing
  1. Knapková
Denisa 1998 Univerzita Palackého v Olomouc Oplt Cycling

Celkové výsledky AMČR MTB XCO 2020 MUŽI naleznete: ZDE

Celkové výsledky AMČR MTB XCO 2020 ŽENY naleznete: ZDE

20200913_100647