Termíny závodů TOMKET Pražského MTB poháru 2019!

Seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů handicapovaných, TOMKET Pražský MTB pohár vstoupí v roce 2019 do své sedmé sezóny.

Pořadatelský tým soutěže, která už dávno překročila hranice Prahy a přináší zábavu bikerům z celé republiky, zveřejnil termínovou listinu plánovaných pohárových podniků.
 
TOMKET Pražský MTB pohár 2019
1.   neděle 24. březen      Garden Park Jeneč
2.   neděle 14. dubna       Bike Park Zličín
3.   středa 1. května         Beckov
4.   středa 8. května         Bike Park Kbely
5.   sobota 7. září              Libuš  – Mistrovství Prahy
6.   neděle 8. září              Bike Park Zličín – Finálový závod
7.   pátek 15. listopadu   Slavnostní vyhlášení Music club Lidový dům Kbely

I pro rok 2019 bude platit pravidlo, že do celkového pořadí soutěže se bude započítávat pět nejlepších výsledků závodníka.
Novinkou bude dvojnásobné bodování posledních dvou závodů, které se uskuteční 7. a 8. září a závodníci tak budou muset zvládnout dva náročné závody bezprostředně po sobě.

„Chceme, aby naše závody přinášely nejenom zábavu, ale také vytvářely nové a netradiční prvky, které budou pro jezdce všech kategorií poučné. A nejde nám jenom o technické novinky na tratích závodů. Je to i koncepce programu roku 2019, která záměrně slučuje dva poslední a rozhodující závody do dvou, po sobě jdoucích dnů, navíc oba v dvojnásobném bodování. Chceme tím dosáhnout toho, aby si především mladí závodníci vyzkoušeli a naučili se zvládat vypjatý stav finálových závodů a pro významnější podniky si odnesli potřebná ponaučení a zkušenosti. Význam ale vidíme také v tom, že jezdci budou, alespoň částečně, vtaženi do nezvyklého stavu bikových etapových závodů, který zažívají závodníci například na Cape Epic. To znamená, nejenom kvalitně závodit v sobotu 7. září, ale po závodě dobře jíst a pít, připravit si kolo na další den, patřičně zregenerovat a nastavit sami sebe na nedělní závod 8. září, včetně naplánovaného rozjetí, zvládnuté koncentrace a taktiky k finálovému závodu“ objasňuje  termínovou listinu roku 2019 šéf TOMKET Pražského MTB poháru, trenér Viktor Zapletal.

received_10209181507693840 (2)