Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!

Mládežnický celek Adastra Cycling Team se stal vítězem soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2022. Rozhodnul o tom dramatický závěr finálového závodu v Motole. Druhé místo obsadil „objev roku“ tým Rexonix Racing Team a třetí příčku vybojoval rovněž výborně finišující BIKE Puzzle Team. V soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2022 bodovalo celkem 38 celků z celé České republiky a jeden tým zahraniční.

Soutěž týmů Pražského MTB poháru má za sebou patrně nejdramatičtější ročník sledované soutěže, ve které se hodnotí v každém pohárovém kole výsledky tří nejlepších jezdců daného klubu, ve třech odlišných kategoriích.

Do finálového závodu nastupoval ve vedení tým Rexonix Racing Team s jednobodovým náskokem před Adastra Cycling Teamem, s mírnou ztrátou následován týmy Bike Puzzle Team a Kross Bikeranch Junior Team.

Zatímco Rexonix nenavázal na výborně zvládnutý závod v Libuši, tak Adastra s odpovědným přístupem a odhodláním všech jezdců zaznamenala jeden ze svých vůbec nejlepších závodů sezóny a po zásluze slaví cenné klubové vítězství a na poličku  s týmovými trofejemi umístí unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou. 

Adastra Cycling Team tak stává dvojnásobným vítězem klubové soutěže a doplňuje celky Dukly Praha a Expres CZ Tufo Team Kolín, které v minulosti prestižní soutěž dokázaly ovládnout dvakrát.   

A je potřeba dodat, že celý početný mládežnický tým Adastry, včetně trenérů a rodičů pojal finálový závod jako opravdovou sportovní „výzvu“, o čemž svědčí řada intenzivních týmových tréninků na trati motolských trailů v posledních dvou týdnech, kde jezdci s trenéry s obdivuhodným úsilím pečlivě pilovali každou z nástrah náročné a technické trati. 

„Jsme rádi, že se mlaďochům podařilo v Motole na posledním závodě zvrátit ten „výsledkový výpadek“ z Libuše. Je příjemné opět po 4 letech vidět naše barvy na nejvyšším stupínku v teamové soutěži. A to hned ze dvou důvodů. Vypadá to, že jsme prožili generační obměnu , neboť body většinou sbírají jiná jména než před 4 roky. A zadruhé to neuvěřitelně stmeluje a motivuje kolektiv. Starší mazáci fandí těm nováčkům a berou je „do party“. A pak Ti menší, co teprve začínají dělat první cyklistické krůčky, pozorují své starší vzory, kteří už vozí medaile a to je motivuje k většímu tréninkovému úsilí. A my trenéři to pak máme vlastně strašně jednoduché -:)“ říká s úsměvem šéf početného a sympatického středočeského celku Pavel Mišoň, jehož tým už dodal, během své krátké historie, do české mládežnické a juniorské reprezentace několik výrazných talentů. 

O vyrovnanosti letošní soutěže svědčí i skutečnost minimálních bodových rozdílů mezi prvními čtyřmi celky a uznání zaslouží i další týmy v pořadí. 

Rexonix Racing Team si svými výbornými výkony v sezóně vysloužil titul „objev roku“, postaral se o sympatické oživení bikové klubové scény a disponuje mladými jezdci s nepopiratelným talentem k výkonnostnímu sportu.

O překvapení lze hovořit i v případě zpočátku nenápadného BIKE Puzzle Teamu, jehož síla ale v průběhu sezóny rostla a třetí příčka v takto silně obsazené soutěži by měla být velikou motivací pro děti, rodiče a především trenéry do příštího roku.  

Srdnatě bojoval i čtvrtý v pořadí, mládežnický Kross Bikeranch Junior Team, který přípravě na závod v Motole věnoval podobné úsilí, jako vítězná Adastra, výrazně zdramatizoval finálový závod a pokud tento tým přistoupí s podobnou odpovědností k celému příštímu ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru, mohou pomýšlet na příčky nejvyšší.

Historie týmové soutěže ŠKODA Pražského MTB poháru:

2016:  Dukla Praha

2017:  Dukla Praha

2018:  ADASTRA Cycling Team

2019:  NUTREND Specialized Racing

2020:  Expres CZ Tufo Team Kolín

2021:  Expres CZ Tufo Team Kolín

2022:  ADASTRA Cycling Team

Výsledky týmové soutěže Pražského MTB poháru 2022 ZDE

Celkové pořadí seriálu po 6 závodech ZDE