V soutěži týmů Pražského MTB poháru vede Rexonix o bod před Adastrou!

V prestižní a se zájmem sledované soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru vede před finálovým závodem v Motole „objev roku“, mládežnický tým Rexonix Racing Team o pouhý bod před dalším silným týmem plným talentů a několikanásobným medailistou i vítězem klubové soutěže, ADASTROU Cycling Team. V klubové soutěži Pražského MTB poháru sezóny 2022 je zatím registrováno 39 týmů z celé České republiky.

Ovšem z vítězství se může v Motole radovat i další nováček na pomyslném pódiu, za který jezdí řada šikovných závodníků – Bike Puzzle Team, kterému chybí na prvenství pouze 7 bodů.  A ve hře jsou také další silné kluby na dohled od pódia a tedy s vidinou zisku unikátního poháru s pražskou dlažební kostkou. Kross Bikeranch Team Junior a loňský vítěz, Expres Tufo Team Kolín. Nic není nemožné, o vyrovnanosti letošního ročníku svědčí i skutečnost, že pouze jediný tým v soutěži, vedoucí Rexonix Racing Team, dokázal získat v některém pohárovém kole plný počet 150 bodů, za tři jezdce, kteří dokázali zvítězit ve třech různých kategoriích.   

Je jisté, že pokud mají týmy ambice na udržení či dokonce vylepšení týmové pozice, budou muset nastoupit do finálového závodu v nejsilnějším možném složení a jejich favorité na náročné trati nesmí chybovat. A to nebude vůbec jednoduché, v Motole je trať stavěna s profilem a prvky aplikovanými v závodech nejvyšší kategorie UCI a chybám se zde nevyhnou ani někteří reprezentanti a členové národního týmu, kteří v Motole v rámci přípravy poměrně často trénují. 

Soutěž týmů se v rámci Pražského MTB poháru jezdí od roku 2016 a historicky prvním vítězem se stala Dukla Praha. Klubová soutěž se ihned po zavedení stala velmi populární a prestižní především v rámci mládežnických týmů a reálně vypovídá o jejich síle, úspěšnosti, ale také o trenérské práci a klubovém know-how. V soutěži se hodnotí v každém pohárovém kole tři nejúspěšnější jezdci daného klubu závodící v různých kategoriích. Vítězem se stává tým s nejvyšším bodovým součtem ze všech vypsaných závodů daného ročníku.   

Kromě již zmíněné Dukly Praha jsou držiteli týmového ocenění i další úspěšné kluby české a mezinárodní bikové scény:

2016:  Dukla Praha

2017:  Dukla Praha

2018:  ADASTRA Cycling Team

2019:  NUTREND Specialized Racing

2020:  Expres CZ Tufo Team Kolín

2021:  Expres CZ Tufo Team Kolín

Průběžné pořadí soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE

Foto Pavel Křikava