V Libuši se bojovalo o cenné body!

Páté kolo ŠKODA Pražského MTB poháru v Libuši přineslo vyrovnané souboje o cenné body do celkového pořadí ve všech vypsaných kategoriích nejenom pražské soutěže horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Tento slogan asi nejlépe přibližuje skutečnost, že nejmladší účastník závodů v Libuši, Daneček Drinka se narodil v roce 2021 a nastoupil do závodu odrážedel a naopak nejstaršímu závodníkovi, Josefovi Bulejčíkovi bylo v den závodu rovných 70 let a na startu i později v cíli si právem užíval respekt a aplaus celého závodního pelotonu.     

FOTO: Pavel Křikava, www.pavelkrikava.cz

Prázdninová přestávka Pražského MTB poháru nijak nesnížila nasazení a odhodlání jezdců, což se odrazilo především ve vyrovnanosti jednotlivých závodů. V této souvislosti je třeba vyzdvihnout početně obsazené závody žáků a žákyň, které se rozhodovaly až v úplném závěru v podobě cílových spurtů. 

Precizně připravená trať přírodního okruhu v údolí libušského potoka byla před závodem i v průběhu dne zkropena několika dešťovými přeháňkami, což představovalo oproti minulým, prašným rokům vítanou změnu v podobě téměř ideálního, lesního, závodního povrchu zpestřeného nefalšovaným cyklokrosovým blátíčkem na loukách. 

V hlavních kategoriích mužů a žen si z Libuše odvážejí vítězství Petr Šich (Moravec Team) a Eliška Drbohlavová (Lawi Junior Team). Sledovaný byl kvalitně obsazený závod juniorů, který ovládnul český reprezentant a 24 muž mistrovství světa v Les Gets Patrik Černý před Václavem Naxerou (oba Expres CZ Tufo Team Kolín) a třetím v cíli Matějem Vikem z pražské Dukly.  

Registrační systém zaznamenal pro libušský závod rekordní počet startujících jezdců. Pro domácí a zároveň pořadatelský tým SK VELO Praha to představovalo jistou obavu, protože možnosti zázemí závodu jsou v Libuši už několik let daleko za potřebami a vysokou návštěvností seriálu, nicméně díky toleranci a disciplinovanosti účastníků se vše podařilo zdárně zvládnout.

Před závěrečným závodem, který se uskuteční v neděli 25. září v Motole je naděje na zisk celkového prvenství, ve většině kategorií, v možnostech řady jezdců. Závodní loterie i zvládnutí finálového závodu, který určí držitele unikátní trofeje s pražskou dlažební kostkou budou divácky zajímavé. Motolský závod bude také Akademickým Mistrovstvím České republiky s potvrzenou účastí řady českých reprezentantů. Už nyní vás tedy zveme na „FINALE GRANDE“ ŠKODA Pražského MTB poháru v lokalitě Traily Motol – jízda pod napětím.

Výsledky 5. kola ŠKODA Pražského MTB poháru ZDE

Průběžné pořadí seriálu po 5 závodech ZDE 

Propozice 6. závodu v Motole ZDE

Přihlášky na 6. závod Pražského MTB poháru v Motole ZDE 

Oslavenec životního jubilea Josef Bulejčík

Pražský MTB pohár 2022:

neděle 20. března         Motol – Velká cena NUTREND SPECIALIZED

sobota 16. dubna          Kbely – O pohár MČ Praha Kbely / Mistrovství Prahy

sobota 30. dubna          Zličín I. – Velká cena Café Calabrone

neděle   1. května          Zličín II. – O pohár starostky MČ Praha Zličín

neděle 11. září               Libuš – O pohár MČ Praha Libuš

neděle 25. září               Motol – Velká cena ŠKODA AUTO / Akademické MČR