V neděli 11.září startuje v Libuši 5. kolo Pražského MTB poháru!

Už jenom dva závody má na programu Škoda Pražský MTB pohár a budeme znát celkové vítěze ročníku 2022. V neděli 11. září se v Libuši uskuteční 5. kolo a v neděli 25. září finálový závod v Motole, který bude zároveň vypsán jako Akademické Mistrovství České republiky.  

Oba podzimní závody již mají otevřenou registraci, která se postupně zaplňuje. Pro závod Libuši se můžete registrovat ZDE: https://www.sportt.cz/register/1189 a pro závod v Motole ZDE: https://www.sportt.cz/register/1190 .

Pořadatelé libušského závodu z týmu SK VELO Praha v čele s Karlem Kubínem v těchto dnech pilně připravují přírodní okruh v písnické roklině, který zajímavým způsobem kopíruje tok Libušského potoka.

Trať v roklině u Písnice je přírodní bikovou tratí a má několik charakteristických prvků, kterými jsou například těžký výjezd skalnatým trailem, technický sjezd k rybníku nebo hravý a jezdivý trail podél potoka. Respekt budí dnes už symbolická pasáž okruhu se skokem nazývaným „Dropík“.

„Základ okruhu je stejný, tak jak ho závodníci znají z minulých ročníků“ přibližuje Karel Kubín a dodává „trať ale provází několik menších změn a věřím, že pro závodníky budou zajímavé.“      

Trénink na trati bude možný v pátek 9. září odpoledne a v sobotu 10. září. po celý den.

I v letošním roce čekají na celkové vítěze ŠKODA Pražského MTB poháru ojedinělé trofeje s pražskou dlažební kostkou. A jak velí tradice soutěže i letošní pražské poháry budou symbolizovat prožitý rok. Výslednou uměleckou podobu zatím pořadatelé tají, nicméně můžeme prozradit, že po letech pandemického sevření čeká na vítěze optimistická verze inspirovaná slavnou písní legendární skupiny Queen – The Show Must Go On!        

Propozice, rozpis závodů: http://prahamtb.cz/?page_id=12

Registrace 5. závod Libuš: https://www.sportt.cz/register/1189

Registrace 6. závod Motol: https://www.sportt.cz/register/1190  

Celkové pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru po čtyřech závodech ZDE: https://sportt.cz/racesSerials/serial/36

Pražský MTB pohár 2022:

neděle 20. března         Motol – Velká cena NUTREND SPECIALIZED

sobota 16. dubna          Kbely – O pohár MČ Praha Kbely / Mistrovství Prahy

sobota 30. dubna          Zličín I. – Velká cena Café Calabrone

neděle   1. května          Zličín II. – O pohár starostky MČ Praha Zličín

neděle 11. září               Libuš – O pohár MČ Praha Libuš

neděle 25. září               Motol – Velká cena ŠKODA AUTO / Akademické MČR