Pražský MTB pohár zahájí tuzemskou XCO sezónu!

Do jubilejního desátého ročníku vstupuje volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. 

Úvodní závod sezóny 22, vypsaný jako Velká cena Nutrend Specialized se uskuteční v neděli 20. března v lokalitě Traily Motol – jízda pod napětím! 

Úvodní závod ŠKODA Pražského MTB poháru 2022 bude tradičně i nepsaným „otvírákem“ domácí sezóny olympijského cross country a pro většinu jezdců také první ostrou závodní prověrkou po zimní přípravě. A půjde o test skutečně důkladný. Pořadatelský tým z SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized eviduje silnou konkurenci především v mládežnických kategoriích, ale závodu se bude účastnit i řada členů seniorské reprezentace MTB. O zájmu nejlépe vypovídá fakt, že během jediného dne po otevření registrace se do závodu přihlásilo téměř 300 bikerů z celé České republiky. 

Mimo početného startovního pole včetně české špičky čeká na závodníky i komplexní závodní okruh v areálu Traily Motol – jízda pod napětím!, který vybudovali členové týmu Nutrend Specialized pod vedením reprezentačního trenéra Viktora Zapletala v době pandemie a stále ho rozšiřují. Okruh je celoročně udržovaný, využívaný k volnočasovému ježdění i tréninku a má parametry kladené na moderní trať současného XCO. Obsahuje řadu technických trailů a sekcí, ale také například téměř čtyřminutové stoupání ve střídavém profilu nazvané „World Cup“, kde nejprudší sklon v pasáži pojmenované „Mr.Yoda Climb“ dosahuje hodnoty 31%. Okruh v délce 3320 metrů je postavený kombinací širokých lesních cest a trailů ve zvlněném terénu s celkovým převýšením 100 metrů a umožňuje jízdu i větší skupiny závodníků až do závěrečných fází závodu, což je zajímavé z pohledu diváka.   

Součástí programu bude tréninkový sektor „Bike Rodeo Pražského MTB poháru“, od letošního roku instalovaný pro většiny závodů Pražského MTB poháru. Obsahuje několik různě vysokých tréninkových skoků, umělé technické překážky a pump track pro mimozávodní trénink a zábavu bikerů všeho věku.   

Závod je vypsaný jako Velká cena Nutrend Specialized s poháry pro vítěze jednotlivých kategorií. 

Celodenním programem bude provázet patron Pražského MTB poháru a člen Síně slávy, šestinásobný paralympijský vítěz a Mistr světa, čtyřnásobný vítěz Světového poháru a držitel paralympijského i světového rekordu na dráze, Jiří Ježek.    

Registrace k závodu je možná pouze formou online. Neoficiální trénink na trati bude v pátek od 14:00 do 18:00 hodin a v sobotu od 10:00 do 18:00 hodin. 

Odkaz na registraci prvního kola závodu ZDE

Propozice závodu naleznete ZDE

Rozpisy celého ročníku ZDE

Představení tratě Traily Motol – jízda pod napětím! – ZDE

Pražský MTB pohár 2022:

neděle 20. března         Motol – Velká cena NUTREND SPECIALIZED

sobota 16. dubna          Kbely – O pohár MČ Praha Kbely / Mistrovství Prahy

sobota 30. dubna          Zličín I. – Velká cena Café Calabrone

neděle   1. května          Zličín II. – O pohár starostky MČ Praha Zličín

neděle 11. září               Libuš – O pohár MČ Praha Libuš

neděle 25. září               Motol – Velká cena ŠKODA AUTO / Akademické MČR