Důležité informace k závodu TOMKET Pražského MTB poháru v Libuši!

Pátý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2019 hostí pražská Libuš v pořadatelském zajištění SK VELO Praha.
Závod v Libuši patří k tradičním podnikům TOMKET Pražského MTB poháru a pořadatelé v čele s Karlem Kubínem, šéftrenérem SK VELO Praha se pyšní tím, že se zde jely všechny dosavadní ročníky soutěže.
Okruh na přírodní, technické a zábavné trati patří k oblíbeným a disponuje prvky ryzího bikingu.
Čeká vás zde prudké stoupání kamenitým výjezdem, single tracky s odpovídajícím „flow“ vybroušenými k dokonalosti stovkami tréninků, kořenité lesní pasáže, technický sjezd i rovinaté úseky kde mohu závodníci „založit a jet“.

S rostoucím počtem startujících a návštěvníků TOMKET Pražského MTB poháru je určitou nevýhodou závodu v Libuši nedostatek místa pro parkování a zázemí týmů a také stísněný prostor startu a cíle.
Asi nejhorší situaci si prožili pořadatelé a účastníci v minulém roce, kdy byl komfort týmů a návštěvníků ovlivněn uzavírkami ulic a rekonstrukcí hlavní příjezdové silnice.
Současný stav je o mnoho lepší, nicméně je potřeba si uvědomit, že každý ročník TOMKET Pražského MTB poháru provází značný nárůst účastníků. Letošní ročník je v tomto ohledu extrémní, některých závodů se účastnil až dvojnásobný počet cyklistů, než v minulých letech a je předpoklad, že početná cyklistická komunita se sejde i v sobotu v Libuši.

Hlavní město Praha nedisponuje příliš mnoha místy, kde je ochota úřadů a majitelů pozemků vydat povolení k uspořádání cyklistických závodů a tím méně pak ve formátu současného TOMKET Pražského MTB poháru.
Bez porozumění a vzájemného respektu všech účastníků by to bylo velmi obtížné a platí to samozřejmě i pro oficiální trénink, který se v Libuši uskuteční v pátek od 16:00 hodin.

Pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru prosí všechny účastníky o porozumění, ohleduplnost a maximální respektování pokynů pořadatelů.

Děkujeme a přijeďte si zazávodit, těšíme se na vás v Libuši!

Prosíme všechny účastníky závodu o součinnost s pořadateli a městskou policií. Děkujeme.

Informace pro závod_Libuš