Finálové závody TOMKET Pražského MTB poháru 2019 v Libuši a na Zličíně!

Významný víkend čeká bikery, kteří bojují o celkové umístění a unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou v TOMKET Pražském MTB poháru 2019.

Seriál závodů horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů letos završí dvojnásobně bodované, finálové závody 7. a  8. září v Libuši a na Zličíně.

„Finálový dvojzávod pořádáme záměrně“ říká šéf celého seriálu, trenér Viktor Zapletal. „Každého našeho závodu se účastní téměř 400 dětí a závodníků v mládežnických kategoriích. Chtěli bychom u nich navodit závodní atmosféru, kterou z horských kol neznají, tedy dva po sobě jdoucí závody, navíc rozhodující o celkovém pořadí v celoroční soutěži, která má podobné obsazení a účast jako národní pohár. Pro mladé závodníky je velmi důležité, aby přemýšleli o závodě, připravili si s trenéry taktiku, ale také aby se ihned po sobotním závodě postarali o své kolo, správně se najedli, zvládli pozávodní regeneraci a psychickou tíhu toho, že dvojnásobně bodovaným závodem mohou zvrátit své dosavadní postavení v celém seriálu“, vysvětluje Viktor Zapletal nezvyklý záměr pořadatelů.

Libušský závod je navíc okořeněný tím, že ve všech kategoriích se mezi zástupci pražských klubů bude bojovat o prestižní tituly Mistrů Prahy v disciplíně MTB XCO pro rok 2019.
Zličín naopak bude mít statut velkého finále.

Dramatická je celoroční soutěž týmů TOMKET pražského MTB poháru, kde na celkové vítězství a atraktivní cenu v podobě příspěvku na tuzemské nebo zahraniční soustředění od patrona soutěže, cestovní agentury OK TOURS, aspiruje hned pět týmů!
Jsou jimi: Expres cz Tufo Team Kolín s celkovým součtem 591 bodů. Pouhé dva body za středočeským klubem je dětský Bikeclinic Junior Team.

Na místě třetím je loňský vítěz, ambiciózní ADASTRA Cycling Team s 582 body, o bod méně mápočtem závodníků malý, ale výkonnostně velmi silný NUTREND Specialized Racing a 580 bodůzatím získal mládežnický tým olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého – Jaroslav Kulhavý Cycling Team.

Mezi celkovými výherci TOMKET Pražského MTB poháru 2019 proběhne na slavnostní večeru 15. listopadu napínavé losování. Šťastný výherce některé z dospělých kategorií získá vůz Toyota RAV 4 Hybrid od společnosti Emil Frey zapůjčený na tři měsíce a výherce v některé z dětských a mládežnických kategoriích si odveze horské kolo Specialized od společnosti Velocentrum Voleský.

Trénink na přírodní trati v Libuši bude možný průběhu pátečního odpoledne od 16:00 hodin.
Zličínský Bike Park je otevřený k tréninku celoročně, trať pro závod bude vytyčená v průběhu čtvrtka a pátečního odpoledne.

Propozice na finálové závody Libuš a Zličín ZDE
Přihlášky ZDE
Průběžné pořadí před finálovými závody ZDE

IMG_9004