TOMKET Pražský MTB pohár zahájí tuzemskou sezónu XCO!

Unikátní prostředí Garden Parku Jeneč bude v neděli 24. března dějištěm prvního kola TOMKET Pražského MTB poháru 2019. Tímto závodem také bude zahájena tuzemská sezóna olympijského cross contry horských kol.
První závod se těší velkému zájmu bikerů z celé České republiky. „Už během dvou hodin po spuštění registrace zaznamenal náš přihlašovací systém více než 200 přihlášek“ popisuje situaci manažerka celého seriálu, Jarka Krakovičová.

TOMKET Pražský MTB pohár, seriál závodů v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem vstupuje do své sedmé sezóny.

Tratě v unikátním prostředí Garden Parku Jeneč už jsou kompletně připravené pro závod a oproti minulému ročníku všechny zaznamenaly větší nebo menší změny.

„Garden Park v Jenči je doslova ráj pro závod horských kol.“ popisuje prostředí ředitel závodu Viktor Zapletal a doplňuje, „jde o rozsáhlý, uměle vytvořený parkový areál s řadou nevšedních kamenných prvků. Podklad tvoří štěrkové, kamenité a písčité podloží, které umožňuje závodit bez omezení i v případě silného deště a navíc jde o atypický podklad, který rozvíjí jezdce po technické stránce doslova na každém metru. Tratě jsme oproti minulému roku více postavili na míru jednotlivým kategoriím. Například početná kategorie dětí v rozmezí 7 – 10 let bude závodit na okruhu se dvěma skoky, výjezdem i zajímavým cílovým sjezdem. Nejmenší bikery v kategorii 4 – 6 let zase čeká zábavný, rovinatý okruh. Parametry žákovské tratě splňují nejvyšší nároky na tuto kategorii, nově jsme žákům přidali výjezd, který může rozhodnout závod a velký závodní okruh byl doplněn o výjezd na nejvyšší bod Garden Parku s následnou sérií prudkých sjezdů nazvanou Kaskády i o další technický sjezd, kterému říkáme Pumpa. Obecně se dá říci, že Garden Park Jeneč splňuje všechny nároky pro závod mnohem vyšší kategorie než je Pražský MTB pohár“.

Úvodních závodů se bude účastnit celá řada jezdců absolutní české špičky svých kategorií. Tradičním účastníkem bude olympionik a čerstvý vítěz kyperského Sunshine Cupu Jan Škarnitzl (Mitas Mercedes Benz Praha Trek). V kategorii juniorů absolvuje svou tuzemskou premiéru loňský Mistr Evropy U17 Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) a při pohledu do startovní listiny kategorií žáků a dětí můžeme hovořit o účasti většiny nejvýznamnějších tuzemských klubů.

Oficiální trénink na trati v Garden Parku se uskuteční v pátek 22. března od 16:00 hodin do 18:00 hodin a v sobotu 23. března od 11:00 do 18:00 hodin.

Propozice 1. kola: ZDE
Počty okruhů: ZDE
Trasy jednotlivých okruhů 1.kolo – ZDE
Časový program TOMKET Pražského MTB poháru: ZDE

Registrace pro 1.kolo Pražského MTB poháru ZDE

jeneč