Prosluněné Kbely byly dějištěm 4. kola TOMKET Pražského MTB poháru

Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, zkušený český reprezentant Jan Škarnitzl a osmý muž posledního Mistrovství světa v maratonu horských kol, Matouš Ulman byli hlavními favority čtvrtého podniku TOMKET Pražského MTB poháru v pražských Kbelích v kategorii Muži Open + Elite.

Napínavý závod nakonec nejlépe vyšel Janu Škarnitzlovi (Mitas Trek), který navzdory nepříjemnému pádu zvítězil o několik sekund před Matoušem Ulmanem (Česká spořitelna/Accolade).

Jaroslav Kulhavý závod ve Kbelích nedokončil a tak se ze třetího místa mohl radovat týmový kolega  Jana Škarnitzla, Josef Jelínek (Mitas Trek).

received_1753090081445854

Ve spojené kategorii žen a juniorek zopakovala triumf z posledního podniku TOMKET Pražského MTB poháru v Beckově, juniorská reprezentantka Magdaléna Mišoňová z ADASTRA Sokol Veltěž.

Za ní dokončily závod stejně mladé závodnice (17 let) Jana Richterová (COPR Přeštice) a Nicole Hartychová (Mitas Trek)

Prosluněný den opět přilákal na start TOMKET Pražského MTB poháru mnoho závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií. Závod žákyň, žáků, kadetek, kadetů, juniorek a juniorů byl zároveň vyhlášen jako  Mistrovství Prahy horských kol pro rok 2018 a nejlepší pražští mladí závodníci si z Kbel mimo ceněného titulu odvážejí také poháry Pražského cyklistického svazu, které byly pro dívky vyrobené na zakázku, v růžové barvě.

received_1753090364779159

Na startovní čáře kbelského závodu se představilo celkem 371 jezdců a co je z pohledu českého sportu a cyklistiky velmi potěšující, 180 (!) jich bylo ve věku do 10 let.

Po čtyřech kolech seriálu se nabízí zajímavý pohled na celkovou statistiku pražské soutěže v olympijském cross country.

Celkem do některého ze závodů nastoupilo 671 závodníků a z tohoto startovního pole si už jenom pět jezdců drží ve svých kategoriích maximální bodový zisk 100 bodů a zvítězili ve všech dosavadních startech:

- Marek Semerád (SRAM Mitas Trek) v kategorii kluků 5 – 6 let
- Mája Výborná (Bikeclinic Junior team) v kategorii dívek 7 – 8 let
- Adam Bradáč (DUKLA Praha) v kategorii žáci I.
- Jiří Chyba (NUTREND Specialized Racing) v kategorii Masters I.
- Viktor Zapletal (NUTREND Specialized Racing) v kategorii Masters III.

O bod méně a tedy jednu seriálovou porážku pak mají čtyři jezdci:
 
- Daniel Kovář (Kolín) v kategorii dětí 3 – 4 roky
- Nela Pešková (CK LOKO Rakovník) v kategorii dívek 5 – 6 let
- Jan Škarnitzl (SRAM Mitas Trek) v kategorii Muži OPEN + ELITE
- Miroslav Pek (Peksport TO EUROPE) v kategorii Masters IV.
received_1753090158112513
Další, již pátý závod TOMKET Pražského poháru 2018 se uskuteční v neděli 10. června v nádherném prostředí přírodního koupaliště Marvánek v Říčanech. A už nyní se mají diváci i závodníci na co těšit.

TOMKET Pražský MTB pohár se zde totiž pojede v rámci cyklistického dne, jehož součástí bude i závod kategorie C1 UCI v Trialu – slavné „Říčanské šlapačky“, které mají mnohaletou tradici.

Trialové sekce budou postaveny v přímé blízkosti startu a cíle závodu XCO a diváci tak budou moci po celý den sledovat jak závody v olympijském cross country, tak umění a výkony našich nejlepších trialových specialistů v zahraniční konkurenci.

Výsledky 4. kola TOMKET Pražského MTB poháru v Kbelích ZDE
Průběžné pořadí jednotlivců TOMKET Pražského MTB poháru ZDE

Fotogalerie Barbory Klap ZDE
Fotogalerie Hany Matouškové: ZDE