Beckov se chystá na třetí kolo TOMKET Pražského MTB poháru!

Tréninkový areál týmu ADASTRA Sokol Veltěž, Beckov bude v úterý 1. května  dějištěm již třetího kola TOMKET Pražského MTB poháru 2018.

Udržované a bikery hojně využívané sportoviště obsahuje uměle vybudovanou technickou pasáž v přímé blízkosti startu a cíle, která je divácky velmi atraktivní. Najdete zde kamenitou sekci, pumptrack, množství klopených zatáček, sjezd příčně položených klád, náročný, technický drop i prudký sjezd. Na tuto pasáž navazuje členitý lesní úsek, s klasickým prudkým stoupáním i sjezdem, typickým pro olympijské cross country.

Oproti minulým rokům bude v Beckově upraven start závodu. Nově budou startovat všechny kategorie z prostoru cílové rovinky a jezdci absolvují zaváděcí kolo.

Pořadatelé znovu očekávají početně obsazené závody, jak napovídá pohled do zaplněné startovní listiny, kterou zpestří svou účastí i řada českých reprezentantů v čele s úspěšným olympionikem Janem Škarnitzlem.

Závody dospělých kategorií získávají ještě jeden bonus a zajímavost. Vítězové celkového pořadí TOMKET Pražského MTB poháru 2018 se na slavnostním večeru zúčastní slosování o tříměsíční zapůjčení nového vozu Toyota, který do soutěže věnuje nový partner seriálu, společnost Emil Frey, významný prodejce automobilů značky Toyota, Subaru, Suzuki, Kia.

Na plné obrátky také běží populární týmová soutěž, kde vítězný tým získá od společnosti NEMO Selekta zahraniční pobyt v cyklistické destinaci. V loňském roce tuto cenu získal mládežnický tým pražské Dukly, který i letos průběžně vévodí týmové soutěži s maximálním počtem bodů společně s týmem NUTREND Specialized Racing.

20170430_155933

20170430_121605