Nové změny v rozpisu Pražského MTB poháru 2018!

Již brzy se otevře startovní brána sedmého ročníku seriálu závodůů horských kol Tomket Pražský MTB pohár 2018. Kromě rozšíření počtu jednotlivých kol poháru a zatraktivnění lokalit a tratí doznaly změn i organizační pokyny a Rozpis PMTBP 2018.

Pořadatelský tým Pražského MTB poháru Vás nyní seznámí se změnami v rozpisu a pravidlech závodů, počínaje ročníkem 2018.

Jedná se o následující ustanovení:

1. závodník může po celý ročník startovat pouze v jedné věkové kategorii.
2. závodníci dětských a mládežnických kategorií mohou být na přání rodičů zařazeni do vyšší věkově vyšší kategorie, maximálně však o jednu věkovou kategorii.
Žádost o zařazení do vyšší věkové kategorie musí být předložena pořadatelům seriálu písemnou formou před prvním startem závodníka v sezóně na adresu:  JARA.KRAKOVICOVA@GMAIL.COM
3. závodníci kategorie Masters mohou na vlastní písemnou žádost startovat v mladší věkové kategorii.
Žádost o zařazení do mladší věkové kategorie musí být předložena pořadatelům seriálu písemnou formou před prvním startem závodníka v sezóně.
4. v kategorii Odrážedla a děti ve věku 3 – 4 roky mohou závodníci absolvovat závod v doprovodu rodiče, trenéra, apod. Vždy jde ale pouze o jednoho člena doprovodu. Ten může být nápomocen v kritické situaci, kterou nedokáže malý závodník sám vyřešit (pád, apod.), v žádném případě, ale nesmí dojít k ovlivnění průběhu závodu či být nějakým způsobem ovlivněna jízda jiného jezdce.
5. závodníci, kteří disponují body v aktuálním rankingu UCI budou přednostně řazeni na startovní pozici bez ohledu na průběžné pořadí poháru
6. závodník, který si nedovoleným způsobem zkrátí trať závodu nebo poruší pravidla Fair Play bude ze závodu okamžitě diskvalifikován. Pokud se tento prohřešek bude opakovat, bude závodník vyloučen i z dalších závodů daného ročníku.
7. Proti porušení pravidel nebo zásad Fair Play může být uplatněn protest. Protest musí být podán maximálně do 10 minut od ukončení závodu rozhodčím závodu. Žádost o posouzení protestu musí být doložena průkazním materiálem, fotografie, video, výpověď svědků události.

Kompletní rozpis poháru naleznete ZDE

logo PMTBP tomket 2018